Halk Gözlemleri

Astronomi ile ilgilisiniz. Galaksimizin derinliklerini merak ediyorsunuz. Ayrıca bu evrende yalnız olmadığımızı düşünüyorsunuz. Belki de sadece gezegenlerin ve yıldızların teleskoplardan nasıl göründüğünü öğrenmek istiyorsunuz.

YAKINDA HİZMETE GİRECEK T35 TELESKOPU İLE İLAN EDİLECEK ZAMANLARDA yapılacak halka açık gözlemler sırasında teleskoplarla gezegenleri, yıldızları ve yıldız kümelerini gözlerken temel astronomi konularında derin astronomi konularına kadar birçok konuda bilgi sahibi olacak ve astronomiyle ilgili aklınıza takılan her soruyu sorma imkanı bulacaksınız.

Hava şartlarının gökyüzü gözlemine izin vermediği günlerde etkinliğimiz iptal edilebilir.

Bu nedenle havanın kapalı, yağmurlu, aşırı rüzgarlı, kar yağışlı olduğu günlerde lütfen gözlem alanına gelmeyiniz.

Gözlemler ve daha birçok konu hakkındaki duyurular için UZAYBİMER Facebook sayfasını takip edebilirsiniz. Facebook sayfamız için tıklayınız.

Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar:

  • Gözlemler hava karardıktan sonra, açık bir alanda yapıldığından hava her zaman daha soğuk hissedilmektedir. Lütfen kalın giyininiz.
  • Gözlem alanına özel aracınız ile geliyorsanız UZAYBİMER girişine gelmeden önce aracınızı uygun bir yerde park ediniz, UZAYBİMER kapısından aracınız ile içeri girmeyiniz, zira gözlem hemen büyük kubbenin önünde olacaktır ve herhangi bir ışık kaynağı olamaması gereklidir.
  • Gözlem alanına herhangi bir lazer getirmeyiniz. Sadece personelin yeşil lazer kullanma yetkisi vardır.
  • Etkinliğimiz tamamen ücretsizdir.